Choď na obsah Choď na menu
 


Infoška o vílach

Informácie o vílach,všetky sú okopírované z internetu

Víly sú krásne stvorenia a každý má svoju vílu. O vílach existujú mnohé poviedky ,príbehy ,rozprávky a báje. V skorších dobách sa ľudia báli všetkého nadprirodzeného a hlavne toho, čo sa nedalo logicky vysvetliť. Každý kto bol obvinený susedom, mohol byť upálený. Víly boli väčšinou dobré a skôr pomáhali než škodili.
Horské víly sú veľmi krásne. Obliekajú sa do mrázu, modrých a ružových tieňov. Bývajú vysoko v horách, kam sa nikto nedostane. Horské víly rozsievajú horské úbočia kvetinami, hrajú sa s kamzíkmi, zastavujú lavíny a dozerajú na pastierov a ich stáda.
Ohňové víly sú hnedovlásky s hnedými, čiernymi alebo červenými očami. Sú veľmi temperamentné a divoké. O ľudí sa príliš nezaujímajú. Často tancujú v plameňoch alebo okolo ohňa. Majú vlastnosť premeniť sa na plameň. Nemajú sídla, objavia sa iba spoločne s ohňom.
Veterné víly sa starajú o to, aby fúkal vietor. Sú trochu plaché a ľudia ich príliš nezaujímajú. Majú schopnosť splynúť s vetrom a sú priehľadné. Je ťažké ich niekde nájsť, pretože nemajú príbytky. Pokiaľ je bezvetrie, tieto víly svojím jemným dychom rozfúkavajú aj tie malé vánky.
Motýlie víly nemajú žiadnu konkrétnu prácu. Lietajú a žijú s motýľmi a starajú sa o to, aby mali potravu a nikto im neškodil. Tieto víly sú veľmi krehké a ľahké. Majú schopnosť sa premeniť na motýľa. Sú skôr oddané motýľom a preto u nich veľké priateľstvá nevznikajú.
Kvetinové víly sú krásne, krehké a jemné. Presne ako kvetinky. Tieto víly sa starajú o kvetiny a podobné rastliny. Bývajú v kvetoch alebo vo veľkých kvetinových palácoch. Taktiež veľmi radi komunikujú s ľuďmi. Zjavujú sa iba ľuďom s čistým srdcom. Majú schopnosť vziať na seba podobu nejakej kvetiny. Zbožňujú drahé kamene.
Morské víly na rozdiel od morských panien majú nohy. Radi nadväzujú kontakt s ľuďmi. Hrajú sa vo vlnách a v prúdoch, pravdaže až potom čo sa postarajú o určitú časť mora. Bývajú v zátokách alebo v lagúnach. Sú veľmi jemné ako morská pena a dokážu splynúť s vodou, rýchlo zmiznúť a zasa sa objaviť.
Jarné víly sú najmilšie zo všetkých víl ročných období. Má zelené alebo modré oči, jemné ružové pery a jemne opálenú pleť. Vlasy sú blond alebo ryšavé. Jarné víly si obľúbili jemné šperky zo stebiel trávy a kvetín, často sa objavujú s venčekom z kvetín na hlave. Prebúdzajú rastliny a zvieratá zo zimného spánku.
Letné víly bývajú veľmi milé a bezstarostné. Starajú sa o letnú prírodu. Na konci leta pripravujú prírodu na jeseň. Väčšinou sú to blondínky s opálenou pleťou. Majú mandľové oči, tyrkysovej alebo zelenej farby. Nemajú radi ťažké, dlhé a zložité oblečenie a tak chodia v šatách z materiálu ešte jemnejšieho než hodváb alebo nahé.

Jesenné víly
 sú veľmi múdre, skôr vážne. Niektoré žijú samotársky. Starajú sa o jesennú prírodu a strážia stromy, aby zhodili všetko lístie a aby sa všetko uložilo k zimnému spánku. Majú hnedé alebo tmavo zelené oči. Červené pery a hnedé alebo čierne vlasy. Nosia teplejšie a dlhšie oblečenie.
Zimné víly sú samotárske, trochu arogantné a niekedy aj chladné. Strážia zimný pokoj a starajú sa o prírodu v zime. Na konci zimy pripravujú prácu pre jarné víly. Majú šedé alebo modré oči, červené pery, bledú pleť a biele vlasy. Chodia v dlhých, teplých šatách.Víli boli skor dobre a skor pomahali ako skodili.Nikdy vsaknebolo dokazane ,ze víli su medzi nami.niekto veri a niekto sa len smeje s predstavou ,ze je to len obycajny vyplod fantazie.Ludia obcas tvrdili ,ze sa s takou vílou stretli .Stale vsak nikto nevie co je pravda a co je povest

 

Obrazek


 

HORSKE VíLI:

su velmi krasne. Obliekaju sa do modrych a ruzovych tienov.Byvaju vysoko v horach,

kam sa nikto nedostane.Osievaju horske ubocia kvetinami, hraju sa s kamzikmi,zastavuju laviny a dohliadaju na pastierov a ich stada.

VíLI RASTLIN :

Kazda rastlina ma svoju vílu , ktora ju chrani.ked rastlina ochorie víla jej dodava silu k ozdraveniu.ak kvetinu niekto odtrhne ,víla zostane pri nej az kym kvet nezvedne.Tieto víli miluju prirodu a preto chrania jej cistotu a krasu.Ziavuju sa len ludom s cistym srdcom.

VíLI SUDICKY:

Vela povesti rozprava o tom ,ze zivot ludi je v rukach troch víl,ktore rozhoduju o ich narodeni,zivote a smrti.Takym hovorime sudicky.Prva sudicka je velmi krasna. Pomaha nam narodit sa.Druhá spriada na nebi nit.Na jej konci je hviezda.Tretia sudicka rozhoduje o smrti.Jedneho dna prestrihne nit zivota a niekoho hviezda spadne a zhasne.

 

FAIRY:

Byva casto krat zamenovana s vílou.Narozdiel od nie je vsak o mnoho mensia a na chrbte ma krilda podobne motylim.fairy oblietju kvety,nejdete ich na skrytych,väcsinou lesnch pasekach.Pre kuzelnykov aj nekuzelnikov su neskodne.Väcsinou su pouzivane ako ozdoba.
                                      

Obrazek

NYMFY:

Ziju pri vode , tancuju na hladine , alebo okolo vodnej plochy.Su charakteriztike svojou bielou az namodralou pokozkov a tmavymi ocami.Ich vlasy mozu byt modrozelene ,alei blod az rysave.neni zname , ze by akokolvek skodili.Niektore maju namiesto noh , chvost podobny rybiemu. A teraz obrázky víl:fairies

 

flying fairyforest fairy

pink fairy

little fairy2

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.