Choď na obsah Choď na menu
 


Dokonalosť ;P

                 Každý deň tip-top: Dokonalosť vyčaríte za 10 minút

Ste spokojná so svojim zovňajškom? Fajn, pretože ak sa cítite vo svojej koži dobre, ste príťažlivá aj pre svoje okolie. Ak je opak pravdou, naučíme vás to!

Krása vychádza zvnútra a preto sme najkrajšie vtedy, keď sme spokojné samé so sebou. Netreba veľké líčenie či zložité účesy, stačí pár minút pred zrkadlom a dokážete oveľa viac, ako keby ste sa trápili s niečím, čo by nepodčiarklo vašu osobnosť.

 

Podklad je alfa - omega

V lete sa naša pleť viac potí a mastí, preto stavte na hydratačné krémy bez obsahu mastných zložiek. Vyhnete sa tak tvorbe mastných fľakov na tvári. Pred aplikáciou mejkapu nechajte krém dokonale vsiaknuť do pleti. Zdá sa vám, že mejkap na suchú pleť je primastný, a naopak, po použití produktu na normálnu či zmiešanú pleť máte pocity stiahnutej pleti? Potom vyskúšajte overený balančný trik. Voľte krém na suchú pleť a mejkap na normálnu a zmiešanú.

Antiperspirant pre svieži pocit

Dnes už neexistuje ospravedlnenie pre nepríjemný telesný pach. Z obrovskej ponuky antiperspirantov si vyberie každá. Dokonca už nehrozia ani nežiaduce fľaky na bielom či čiernom oblečení. Ak sa nadmerne potíte, vyskúšajte prípravky z lekárne, ktoré dokážu eliminovať nekontrolovateľné potenie o 50 percent už po prvom týždni používania!

Bez antiperspirantu už ani nevychádzajte z domu.

Kamuflujte drobné nedostatky

Kruhy pod očami, fľaky a drobné vrásky, nečistoty, vyrážky a začervenania… No a čo! Zaobstarajte si kvalitný korektor (krémový v tyčinke alebo tekutý so štetčekom) a vaše chybičky krásy sa stanú takmer neviditeľné. Trochu prípravku naneste na problémové miesta, vklopkajte do pleti a farebné prechody jemne rozmažte dostratena. Pokračujte aplikáciou mejkapu a zmatňujúceho púdru.

Zvýraznite oči

Oči sú zrkadlom duše, preto by váš pohľad mal pôsobiť čo najpríťažlivejšie. Ideálne očné tiene podčiarknu prirodzenú farbu očí a nepôsobia príliš nápadne – na tento účel sú ako stvorené nežné pastelové tóny. Ak máte problém s rozmazávaním špirály, stavte na vodozdorné produkty. Rovným riasam prepožičajú zvodný tvar klieštiky na mihalnice.

Líčka – okamžité omladenie

Niet nad prirodzený vzhľad, ale prečo prírode šikovne nepomôcť? Farba na líčka je geniálny vynález, ktorý okamžite rozžiari aj unavenú tvár a uberie zopár rôčkov. Zlaté pravidlo – lesklé líčka a trblietky prenechajte mladším ročníkom, púdrové produkty sa hodia každej žene.

Pery – hlavne prirodzene

Nič proti červenému rúžu, ale na bežnú úpravu sú praktickejšie rúže a lesky, ktoré len zvýraznia prirodzenú farbu pier. Najprv si líniu pier obkreslite kontúrova cou ceruzkou a následne si farbu naneste štetčekom – vydrží vám oveľa dlhšie.

Vlasy vo forme

Zdravé lesklé vlasy nikdy nevyjdú z módy, preto je jedno, či ich máte úplne rovné, vlnité či kučeravé. Pred fúkaním si do nich vždy aplikujte prípravok (sprej, mlieko) na ochranu pred účinkami tepla. Pre extra lesklý efekt fénujte v smere rastu vlasov a nakoniec účes zafixujte lakom.

Pred fénovaním nezabudnite vlasy ošetriť ochranným prípravkom.

Oblečenie – večná dilema

Plánujte vopred! Nie je nič horšie ako zúfalé ranné podupkávanie pred šatníkom, keď vás tlačí čas. Deň bude dlhý, preto myslite na to, že oblečenie by malo byť nielen super módne, ale aj pohodlné a primerané vášmu dennému programu.


 

 

 

 

Zdroj : Lesk .sk